Інформація для переміщених осіб з України
Отримати більше інформації можна за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/
Як і за якими документами можна в'їхати на територію Греції?

Ви можете в’їхати до Греції, дотримуючись наведених нижче процедур:

  1. Власники українських паспортів із біометричними даними можуть в’їхати через усі контрольно-пропускні пункти (наземні та повітряні) з максимальною тривалістю перебування 90 днів.
  2. Власники українських паспортів без біометричних даних (старого типу) можуть в’їхати через усі контрольно-пропускні пункти з необхідною візою для в’їзду або візою для транзиту з максимальною тривалістю перебування 90 днів.

Увага: у вищевказаних випадках співробітники Грецької Поліції поставлять штамп у Вашому паспорті з датою в’їзду.


  1. Громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їхати лише через контрольно-пропускний пункт Промахонас, де Вам буде видано відповідний документ від співробітників Посольства України у Греції. Після проходження цієї процедури Ви маєте можливість перебування з максимальною тривалістю 90 днів.
  2. Якщо Ваші діти не мають проїзних документів, співробітники Грецької Поліції відзначать під штампом про в’їзд у Вашому паспорті кількість неповнолітніх дітей, яких Ви супроводжуєте.

Увага: у такому випадку Ви повинні будете надати довідку про сімейне становище або свідоцтво про народження Ваших дітей. Якщо у Вас немає жодного з цих документів, Вам потрібно буде заповнити та подати спеціальний бланк відповідальної заяви з кількістю дітей, з ім’ям, з прізвищем, зі статтю і з датою народження кожного з них.

Надання тимчасового захисту

Протягом проміжка часу 90 днів Службою Притулку Міністерства Міграції та Притулку Греції Вам буде надано тимчасовий захист на 1 (один) рік з правом доступу до легального працевлаштування та до медичного та фармацевтичного обслуговування, відповідно до Директиви 2001/55 Ради Європейського Союзу. Щодо процедури надання тимчасового захисту, прохання звертатися або по телефону номер :(0030)2131629600 або електронною поштою : ukraine@migration.gov.gr


Додаткова інформація за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/

Допомога та гостинність, що надається

До завершення процедури видачі проїзних документів, у випадку якщо знадобиться, є можливість надання короткострокової гостинності у центрі гостинності відкритого типу у муніципалітеті Сінтики провінції Серрес для тих, хто цього бажає.


Особи, які бажають надання гостинності на більш тривалий період та після завершення вищезгаданої процедури, можуть подати відповідний запит, заповниши форму: https://migration.gov.gr/accomodation-ukraine/.

Міністерство Міграції та Притулку Греції надасть Вам місце для проживання в центрах гостинності, які воно має у своєму розпорядженні.

Отримати необхідний одяг та їжу

ЗВертайтесь за адресою у м. Афіни - Stournari 57, район Омонія та/або телефонуйте за номером (+30)6946900597, (+30)2130282976

Медична допомога у Греції
Інформація для людей з обмеженими можливостями
  • Особам з інвалідністю - звертатися за телефоном (+30)2107009146
  • Допомога глухонімім - (+30) 6945383336 Стратос
  • Допомога дітям-аутистам (+30)2108322477
Ветеринарна домога у Греції
Безкоштовні послуги для громадян України - https://www.hva.gr/el/article.php?id=2050
Інформація щодо навчання дітей у навчальних закладах
Доступ до системи державної освіти Греції для дітей вільний. Реєстрація здійснюється безпосередньо в школі в районі, де ви будете проживати.

Дистанційна школа «Оптіма» відкриває безоплатний доступ до своєї навчальної платформи для всіх дітей, хто бажає вчитися і має інтернет. Попередньо цей доступ відкривається на місяць, проте у випадку продовження воєнних дій адміністрація школи може продовжити його на триваліший час. Детальніше за посиланням: https://optima.school/free-education

Безкоштовні курси грецької мови
Для запису на безкоштовні курси грецької мови звертайтеся за телефоном (+30)2130909940. Курси від організації Caritas Hellas.
Вакансії для українців в Греції
  • Робота на круїзних суднах. Детальніше про наявні вакансії за посиланням. У разі зацікавленості надсилайте резюме на електронну адресу Julia.brokensha@rsrNemo.com.
  • Пропозиції від Remark Show, які пропонують підтримку українським митцям, артистам, аніматорам, студентам та людям, що шукають роботу в готельній сфері під час цієї гуманітарної пюкризи. Деталі за посиланням.
  • Українська школа Об'єднаної Української Діаспори в Греції запрошує вчителів початкових класів, математики, біології, фізики, хімії,. Деталі за телефонами: +306941592236, +306938067003.
Інші можливості для переміщених осіб
Мобільний оператор COSMOTE надає безкоштовні SIM-карти для переселенців терміном на 3 місяці. Отримати SIM-карти з безкоштовним інтернетом та хвилинами розмови до України, Греції та Євросоюзу на три місяці Ви можете у нашому Центрі за адресою SEF (Peace and friendship stadium), Paleo Faliro, 18533. Видача SIM-карток відбувається у робочі дні з 10:00 до 16:00. Також картку можна отримати у Міжнародному виставковому центрі Салоників (154 Egnatias Street, 546 36 THESSALONIKI), Кіоск 10.

Наші контакти та адреса
EMAIL:
ukrainehelpline2022@gmail.com

КОНТАКТНІ НОМЕРИ:
+30 2107009146


ОФІС ЦЕНТРУ ТА СКЛАДУ:
SEF (Peace and friendship stadium),
Paleo Faliro, 18533.
!!! На час виставки у SEF, Український центр допомоги переїхав на морську сторону стадіону!
Наші контакти та адреса
ОФІС ЦЕНТРУ ТА СКЛАДУ
SEF (Peace and friendship stadium),
Paleo Faliro, 18533.
!!! На час виставки у SEF, Український центр допомоги переїхав на морську сторону стадіону!

EMAIL:
ukrainehelpline2022@gmail.com

КОНТАКТНІ НОМЕРИ:
+30 2107009146